Itaalia keeles on neli peamist tegusõnameeleolu: indikatiiv, konjunktiiv, konditsionaal ja imperatiiv. Igaüht neist kasutatakse erinevate kavatsuste, tegevuste või seisundite väljendamiseks.
Indikatiiv väljendab fakte, konjunktiiv kahtlusi ja soove, konditsionaal hüpoteetilisi olukordi ning imperatiiv käske ja palveid.
Tegusõnade korrektne pööramine nende meeleolude järgi võimaldab sul igapäevases vestluses kergesti väljendada erinevaid mõtteid ja tundeid.
polverizzare : pulveriseerima
:
indicativo polverizzare. Tegusõna polverizzare kindel kõneviis
|
Tempo semplice
Presente polverizzare |
||
| io | polverizzo |
🔊
|
| tu | polverizzi |
🔊
|
| lui/lei/Lei | polverizza |
🔊
|
| noi | polverizziamo |
🔊
|
| voi | polverizzate |
🔊
|
| loro | polverizzano |
🔊
|
|
Tempo semplice
Imperfetto polverizzare |
||
| io | polverizzavo |
🔊
|
| tu | polverizzavi |
🔊
|
| lui/lei/Lei | polverizzava |
🔊
|
| noi | polverizzavamo |
🔊
|
| voi | polverizzavate |
🔊
|
| loro | polverizzavano |
🔊
|
|
Tempo semplice
Futuro semplice polverizzare |
||
| io | polverizzerò |
🔊
|
| tu | polverizzerai |
🔊
|
| lui/lei/Lei | polverizzerà |
🔊
|
| noi | polverizzeremo |
🔊
|
| voi | polverizzerete |
🔊
|
| loro | polverizzeranno |
🔊
|
|
Tempo semplice
Passato remoto polverizzare |
||
| io | polverizzai |
🔊
|
| tu | polverizzasti |
🔊
|
| lui/lei/Lei | polverizzò |
🔊
|
| noi | polverizzammo |
🔊
|
| voi | polverizzaste |
🔊
|
| loro | polverizzarono |
🔊
|
|
Tempo composto
Futuro anteriore polverizzare |
||
| io | avrò polverizzato |
🔊
|
| tu | avrai polverizzato |
🔊
|
| lui/lei/Lei | avrà polverizzato |
🔊
|
| noi | avremo polverizzato |
🔊
|
| voi | avrete polverizzato |
🔊
|
| loro | avranno polverizzato |
🔊
|
|
Tempo composto
Passato prossimo polverizzare |
||
| io | ho polverizzato |
🔊
|
| tu | hai polverizzato |
🔊
|
| lui/lei/Lei | ha polverizzato |
🔊
|
| noi | abbiamo polverizzato |
🔊
|
| voi | avete polverizzato |
🔊
|
| loro | hanno polverizzato |
🔊
|
|
Tempo composto
Trapassato prossimo polverizzare |
||
| io | avevo polverizzato |
🔊
|
| tu | avevi polverizzato |
🔊
|
| lui/lei/Lei | aveva polverizzato |
🔊
|
| noi | avevamo polverizzato |
🔊
|
| voi | avevate polverizzato |
🔊
|
| loro | avevano polverizzato |
🔊
|
|
Tempo composto
Trapassato remoto polverizzare |
||
| io | ebbi polverizzato |
🔊
|
| tu | avesti polverizzato |
🔊
|
| lui/lei/Lei | ebbe polverizzato |
🔊
|
| noi | avemmo polverizzato |
🔊
|
| voi | aveste polverizzato |
🔊
|
| loro | ebbero polverizzato |
🔊
|
Üldine teave itaalia tegusõnade nimetava kõneviisi (Indicativo) kohta
Tegumood (Indicativo) on üks põhilisi tegumoodusid itaalia keeles, mida kasutatakse toimingute, seisundite või sündmuste väljendamiseks, mida peetakse tegelikuks või kindlaks. Seda kasutatakse faktide, igapäevaste tegevuste ja objektiivsete olukordade kirjeldamiseks.
Näiteks laused nagu "Io vado al mercato" või "Loro studiano per l'esame" illustreerivad, kuidas indikatiivset tegumoodi kasutatakse konkreetse info edastamiseks.
Seda tegumoodi saab pöörata erinevates aegades – olevikus, minevikus ja tulevikus – võimaldades tegevuste täpset ajastamist. Indikatiivse tegumoe mõistmine on oluline tõhusaks suhtlemiseks ja itaalia keele nüansside tajumiseks.
congiuntivo polverizzare. Tingiv kõneviis tegusõnal polverizzare
|
Tempo semplice
Congiuntivo presente polverizzare |
||
| io | polverizzi |
🔊
|
| tu | polverizzi |
🔊
|
| lui/lei/Lei | polverizzi |
🔊
|
| noi | polverizziamo |
🔊
|
| voi | polverizziate |
🔊
|
| loro | polverizzino |
🔊
|
|
Tempo semplice
Congiuntivo imperfetto polverizzare |
||
| io | polverizzassi |
🔊
|
| tu | polverizzassi |
🔊
|
| lui/lei/Lei | polverizzasse |
🔊
|
| noi | polverizzassimo |
🔊
|
| voi | polverizzaste |
🔊
|
| loro | polverizzassero |
🔊
|
|
Tempo composto
Congiuntivo passato polverizzare |
||
| io | abbia polverizzato |
🔊
|
| tu | abbia polverizzato |
🔊
|
| lui/lei/Lei | abbia polverizzato |
🔊
|
| noi | abbiamo polverizzato |
🔊
|
| voi | abbiate polverizzato |
🔊
|
| loro | abbiano polverizzato |
🔊
|
|
Tempo composto
Congiuntivo trapassato polverizzare |
||
| io | avessi polverizzato |
🔊
|
| tu | avessi polverizzato |
🔊
|
| lui/lei/Lei | avesse polverizzato |
🔊
|
| noi | avessimo polverizzato |
🔊
|
| voi | aveste polverizzato |
🔊
|
| loro | avessero polverizzato |
🔊
|
Üldine teave itaalia tegusõnade konjunktiivi (Congiuntivo) kohta
Käsuviis (Congiuntivo) on itaalia keeles põhivorm, mida kasutatakse ebakindluse, soovide, emotsioonide ja hüpoteetiliste olukordade väljendamiseks. Seda kasutatakse tegevuste puhul, mis ei ole kindlad ega reaalsed, näiteks kahtluse või võimalikkuse korral.
Näiteks laused nagu "Spero che tu venga" või "Se avessi tempo, partirei" illustreerivad käsuviisi kasutamist meeleolude või tingimustest sõltuvate sündmuste väljendamiseks.
See vorm võib esineda erinevates aegades, nagu olevik ja minevik, ning on oluline nüansirikka suhtluse ja keerukate mõtete väljendamiseks itaalia keeles.
condizionale polverizzare. Tingiv kõneviis tegusõnal polverizzare
|
Tempo semplice
Condizionale presente polverizzare |
||
| io | polverizzerei |
🔊
|
| tu | polverizzeresti |
🔊
|
| lui/lei/Lei | polverizzerebbe |
🔊
|
| noi | polverizzeremmo |
🔊
|
| voi | polverizzereste |
🔊
|
| loro | polverizzerebbero |
🔊
|
|
Tempo composto
Condizionale passato polverizzare |
||
| io | avrei polverizzato |
🔊
|
| tu | avresti polverizzato |
🔊
|
| lui/lei/Lei | avrebbe polverizzato |
🔊
|
| noi | avremmo polverizzato |
🔊
|
| voi | avreste polverizzato |
🔊
|
| loro | avrebbero polverizzato |
🔊
|
Üldine teave itaalia tegusõnade konditsionaali (Condizionale) kohta
Konditsionaalmeel (Condizionale) on itaalia keele oluline tegusõnavorm, mida kasutatakse tegevuste või seisundite väljendamiseks, mis sõltuvad kindlatest tingimustest. Seda kasutatakse sageli soovide, palvete või hüpoteetiliste olukordade väljendamiseks, mis ei ole kindlad.
Näiteks laused nagu „Vorrei un caffè“ või „Se avessi più tempo, viaggerei di più“ illustreerivad, kuidas konditsionaalmeelt kasutatakse olukordade väljendamiseks, mis sõltuvad teatud tingimustest.
See tegusõnavorm saab pöörata olevikus ja minevikus ning on oluline selgeks suhtlemiseks ja keerukate mõtete väljendamiseks itaalia keeles.
imperativo polverizzare. Käskiv kõneviis tegusõnal polverizzare
Imperativo polverizzare |
||
| tu | polverizza |
🔊
|
| noi | polverizziamo |
🔊
|
| voi | polverizzate |
🔊
|
Congiuntivo polverizzare |
||
| Lei | polverizzi |
🔊
|
| Che lui/lei | polverizzi |
🔊
|
| Che loro | polverizzino |
🔊
|
Üldine teave itaalia tegusõnade käskiva kõneviisi (Imperativo) kohta
Imperatiiv (Imperativo) on itaalia keeles oluline tegusõnamood, mida kasutatakse käskude, juhiste või soovituste andmiseks. See moodustatakse teisese üksiku arv, teisese mitmuse ja esimese mitmuse jaoks.
Näiteks laused nagu „Fai attenzione!“ või „Parlate lentamente!“ näitavad, kuidas imperatiiviga saab otse ja selgelt suhelda. Väljend „Andiamo!“, mis väljendab kutset midagi koos teha, on samuti imperatiivi näide.
Oluline on aga märkida, et imperatiivil puuduvad vormid kolmanda isiku ainsuses ja mitmuses. Nendel juhtudel kasutatakse soovitusmoodi (Congiuntivo), et väljendada soove või soovitusi pehmemalt. See eripära teeb itaalia keele unikaalseks, kuna soovitusmood lisab vestlustesse viisakust ja delikaatsust.
Imperatiivi tundmine ja selle sobiv kasutamine on oluline tõhusa suhtluse ja sõbraliku tooni säilitamiseks igapäevastes vestlustes.
Siin on põhjus, miks on itaalia õppimiseks hädavajalik kasutada meie pööramisharjutajat!
Tegusõnade pööramine on itaalia keele üks keerukamaid osi ning selle valdamine nõuab regulaarset harjutamist.
Meie interaktiivse tööriistaga saad harjutada lõbusal ja personaalsel moel, keskendudes nii kõige sagedamini kasutatavatele tegusõnadele kui ka keerukamatele. Meie treener aitab sul parandada täpsust ja kiirust, muutes suhtlemise sujuvamaks.
Oled sa siis algaja või edasijõudnu, aitab meie pööramise coach sul oma keeleoskust järgmisele tasemele viia!
AF
BE
BG
CA
CS
DA
DE
EL
EN
ES
ET
FA
FI
FR
HR
HU
IT
JA
KA
KK
KO
LT
LV
NB
NL
PL
PT
RO
RU
SK
SL
SR
SV
TA
TH
TR
UK
UR
ZH